Reikalauja, kad „Paysera“ nutrauktų mokėjimus piratams

Autorių teises ginančios organizacijos kreipėsi į Lietuvos banką, kad šis įvertintų, ar UAB „Paysera“ nepažeidžia teisės aktų, leisdama vykdyti mokėjimus už kino filmus ir serialus nelegaliai transliuojančios svetainės filmai.in paslaugas. „Payseros“ atstovai sako, kad nutraukti mokėjimus nėra jokio teisinio pagrindo.

Asociacijos LATGA, AGATA ir AVAKA rugpjūčio pabaigoje Lietuvos bankui parašė bendrą raštą, kuriuo prašo nustatyti, ar „Payseros“ atliekamos atsiskaitymo procedūros už filmai.in paslaugas atitinka Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo bei kitų teisės aktų, reglamentuojančių mokėjimo paslaugų teikimą, nuostatas.

„Kartu prašome Lietuvos banko, kaip už mokėjimo sistemų priežiūrą atsakingos institucijos, pateikti savo rekomendacijas ir pasiūlymus, kaip turėtų būti užkardoma tokio pobūdžio veikla, kai mokėjimo operacijos yra skirtos akivaizdžiai neteisėtam kūrinių platinimui internete finansuoti“, – dėstoma Lietuvos bankui adresuotame rašte.

Plačiau: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/2018/10/05/reikalauja-kad-paysera-nutrauktu-mokejimus-piratams#ixzz5TK8inVSj